5 RAZY SZTUKA! #5

Pamiętacie jeszcze ten cykl? Przez jakiś czas nic się w nim nie pojawiało, ale to dlatego, że nie chciałam wrzucać zapychaczy. Czekałam, aż trafią mi się prawdziwe perełki… i chyba się trafiły. Zresztą, klikajcie w linki i przekonajcie się sami 🙂

411

Bo rzeźby wcale nie muszą być nudne. 20 niesamowitych projektów: KLIK.

412

Słyszeliście o malarstwie VHS? Zakłócenia, wizualny szum, przyciski fast-forward i pauza… takie kasetowe kadry odtwarza szwajcarski artysta Andy Denzler z pomocą farb olejnych: KLIK.

413

Malarstwo raz jeszcze, ale inaczej… Alexa Meade w swoje obrazy wkomponowuje ludzi. Maluje ich ciała w taki sposób, że wyglądają jak namalowane na płótnie: KLIK.

410

Niecodzienna biżuteria. Słowa „nosić pieniądze” nabierają zupełnie nowego znaczenia: KLIK.

414

I… znowu malarstwo 😛 nie mogłam się powstrzymać, dzieła jakie tworzy Jeremy Geddes są tak realistyczne, że ciężko odróżnić je od fotografii: KLIK.

 • Monika Gruda

  Żywe obrazy mnie zachwyciły. Ile pracy musiała włożyć autorka w przygotowanie tych ludzi i jak ogromną wyobraźnię musi mieć, żeby stworzyć coś tak niezwykłego! Zresztą to ciekawe, że w jednym wpisie udało Ci się uchwycić rzeczywistość naśladującą sztukę i sztukę naśladującą rzeczywistość zaraz obok 🙂

  • Mnie też te prace zatrzymały na dłużej 🙂 faktycznie, a to właśnie pokazuje jak dowolnie można interpretować sztukę, ilu artystów tyle różnych podejść 🙂 ograniczeniem jest tylko wyobraźnia!

 • Ostatnie… WOW!! To naprawdę malarstwo?! ;O

 • Andy Denzler naaaaj! Genialne prace!

  • Cieszę się, że Tobie też przypadły do gustu 🙂

 • Dobre Geny

  Jestem pod ogromnym wrażeniem ostatniego punktu. Jeremy Geddes zdecydowanie rozwalił system. Świetne zestawienie, zatrzymuje na dłużej! Gratuluję perełek.