CO NA BLOGACH? #5

Nie mogę uwierzyć, że to już wrzesień! Wam też czas tak ucieka? OK, ale do rzeczy: uzbierało mi się ostatnio sporo ciekawych linków i poniedziałek to chyba odpowiedni moment, żeby się nimi podzielić 🙂 klikajcie, czytajcie, komentujcie, udostępniajcie… i udanego tygodnia Wam życzę!

  • „Czytaj z nami” to genialna akcja stworzona przez Madzię, dla wszystkich zakochanych w książkach. W dużym skrócie: co tydzień inny blog, inny temat przewodni, trzy blogerki, trzy recenzje. Bardzo gorąco zachęcam, aby zajrzeć do Kasi – dziewczyny wybrały świetne książki i naprawdę pięknie o nich piszą: KLIK. A ja jakiś czas temu miałam okazję wystąpić gościnnie u Dagmary: KLIK. I uwaga – już niedługo sama będę gospodynią, zaglądajcie! 🙂
  • „Ktoś kiedyś powiedział, że piękna twarz jest paszportem. To nieprawda; jest wizą, której ważność upływa bardzo szybko”. Zupełna nowość, coś dla zdrowia i urody – skin coaching, czyli połączenie pielęgnacji skóry ze zmianą nawyków żywieniowych i rozwojem osobistym. Musicie przyznać, że perspektywa pięknego i świeżego wyglądu nawet bez makijażu brzmi kusząco: KLIK.
  • Pamiętacie wpis, który pojawił się na moim blogu w ramach akcji „Niepłodności nie widać” (KLIK)? Wzięło w niej udział kilkudziesięciu blogerów, poruszając trudne tematy i obalając wiele krzywdzących mitów. Ze swojej strony chciałabym Wam szczególnie polecić wpis Magdy, która bardzo wyczerpująco pisze o tym, przez co muszą przejść rodzice decydujący się na adopcję: KLIK.
  • Krótki poradnik, który powinien przeczytać każdy, kto wybiera się w odwiedziny do noworodka i świeżo upieczonych rodziców. O ile prostsze byłoby życie, gdyby ludzie stosowali się do tych wskazówek… ze swojej strony dodałabym jeszcze: nie przeszkadzaj mamie i dziecku podczas karmienia, daj im odrobinę spokoju i prywatności. KLIK.
  • Google Analytics twierdzi, że zagląda do mnie sporo introwertyków. Mam więc coś specjalnie dla Was – facebookowy profil, który warto zaobserwować. Artykuły, cytaty, obrazki, które zrozumieją tylko wtajemniczeni: KLIK.
  • Czy ja już kiedyś wspominałam, że uwielbiam psychologiczne teksty Asi? Tym razem o tym, dlaczego z wiekiem mamy coraz mniej znajomych. I uwaga – Internet wcale nie jest głównym winowajcą! KLIK.
  •  „Czy nie pociągała Cię nigdy idea romansu? Tajemnice, przyspieszony oddech, wymykanie się ukradkiem z domu, choć na chwilę, choć na te pół godziny. Mimowolny uśmiech i motyle w brzuchu na samą myśl o tym, czego inni nie wiedzą. Namiętność, ogień, nieprzespane noce. Podwójne życie.” Czyli Ewa o ogromnym znaczeniu pasji w życiu kobiety: KLIK.
  • „Kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa.” W tym miejscu pozwolę sobie przypomnieć archiwalny wpis, jeden z moich ulubionych na Anna at Heart: co cechuje ludzi sukcesu? KLIK.
  • Coś na luzie, coś do pooglądania – 10 miejsc, w których spokojnie mogłabym zamieszkać. Byle tylko były zapewnione regularne dostawy nowych książek i czekolady 😉 a Wam jak się podobają? KLIK.
  • I na koniec coś do posłuchania: nowa piosenka Norah Jones. Ciepła i kojąca, wprost idealna na pierwsze prawie-jesienne wieczory pod kocykiem.