WIOSENNE DIY

Szyjemy i kleimy, czyli kilka słów o tym jak wnieść do swojego domu trochę słońca i kolorów.

Autorką wszystkich miniaturowych dzieł sztuki prezentowanych w tym wpisie jest Mama. Ja z maszyną do szycia nigdy wcześniej nie miałam do czynienia i wciąż czuję się pewniej operując pędzlami niż igłą i nitką. Na razie nieśmiało się przyglądam, ale korci mnie coraz bardziej, żeby samej spróbować i niewykluczone, że niedługo zobaczycie tutaj coś wykonanego przeze mnie.

Fascynacja ręcznie szytymi zwierzakami i aniołkami wzięła się od coraz bardziej popularnej mody na DIY, a konkretnie – Tildy. Jeśli temat Was zainteresuje, postaram się w innym wpisie przedstawić krótką historię i postać pomysłodawczyni charakterystycznych lalek i wzorów.

Dziś, na początek zaprezentuję Wam bardzo łatwe w wykonaniu kolorowe ptaszki. Wykrój bez trudu można przygotować samodzielnie. Co do materiału, idealnie nada się piżama sąsiadki susząca się na sznurku lub męska koszula. Nawet nie cała, wystarczy rękaw… 🙂 jako wypełnienie może przydać się np. stara poduszka. Kolorowe ptaszki na patyczkach świetnie prezentują się w doniczkach z kwiatami, można nimi ozdobić również wielkanocny koszyk lub stół.

8

Do Wielkanocy wprawdzie jest jeszcze trochę czasu, jednak pozostając w temacie pokażę Wam jeszcze jedno łatwe i w dodatku tanie w wykonaniu cudeńko – jajko wykonane techniką quillingu. Cały zestaw składający się z podkładki korkowej, szablonu, pasków w różnych kolorach, igły do nawijania i kleju można znaleźć na Allegro już za kilkanaście złotych. Bardzo dobry filmik, na którym krok po kroczku zostało pokazane jak wykonać pisankę znajdziecie tutaj KLIK.

11

10

7