LIEBSTER BLOG AWARD

Słyszeliście kiedyś o Liebster Blog Award? Mnie coś się obiło o uszy, ale nie myślałam, że jeszcze funkcjonuje. A tu taka niespodzianka – zostałam wyróżniona przez Ewelinę 🙂 Ewelinie bardzo dziękuję, a poniżej znajdziecie moje odpowiedzi na przygotowane przez nią pytania:

1. 3 miasta, w których mogłabyś zamieszkać i dlaczego właśnie w nich?

Pierwsze pytanie, a ja… nie umiem odpowiedzieć! Wydaje mi się, że zdecydowanie jeszcze za mało zwiedziłam i zobaczyłam, żeby z pełnym przekonaniem wybrać 3 miasta. Za to wiem, co powinno się znaleźć w takiej mojej wymarzonej mieścince: słońce, dostęp do morza, uśmiechnięci ludzie, cisza i święty spokój (czyżby to było gdzieś we Włoszech?). Ale, nie żeby jakieś straszne zadupie! Fajnie, gdyby do większego miasta dało się dojechać samochodem w godzinę – kino, sklepy i te sprawy 😉

2. Popełniasz błędy czy zyskujesz nowe doświadczenie? 😉

Jasne, że doświadczenie! W końcu te wszystkie moje mniej lub bardziej trafione decyzje doprowadziły mnie do miejsca, w którym jestem teraz, a to miejsce bardzo mi się podoba 🙂

3. Na co nigdy nie żal Ci czasu?

Na czytanie! Bo dzięki książkom „(…)uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc.”

4. Pierwszy cytat, który przychodzi Ci do głowy i jesteś w stanie podać go z pamięci?

„Zawsze celuj wysoko. Nawet jeśli nie trafisz w księżyc, pozostaniesz między gwiazdami”

5. Jak długo zastanawiałaś się nad założeniem bloga i co stanowiło ostateczny impuls?

Ponad rok temu zaczęłam zaglądać na kilka blogów, podobało mi się to, o czym i jak piszą autorki. W pewnym momencie przyszła taka myśl: „zaraz… przecież ja też mogę!”. Już wtedy wiedziałam, że założenie własnego bloga jest tylko kwestią czasu 🙂 pomysł dojrzewał całą zimę, start w końcu zaplanowałam na wiosnę 2014. I udało się!

6. Jak wiele decyzji podejmujesz pod wpływem chwili?

Niewiele… zawsze gdy pojawia się jakiś spontaniczny pomysł, to „chciałabym, ale się boję”, a później żałuję. Ehhhh, takie uroki bycia introwertyczką.

7. Książką, którą obecnie czytasz.

„Kobiety, które wstrząsnęły światem mody”. O 12-tu słynnych kobietach, których pasja i determinacja w dążeniu do sukcesu były naprawdę imponujące. Polecam!

8. Jesteś rannym ptaszkiem czy nocną sową?

Zdecydowanie rannym ptaszkiem, rano jestem najbardziej produktywna. Wiecie, że nieraz zdarzało mi się wstawać o nieludzko wczesnej godzinie, żeby dokończyć wpis na bloga? Po powrocie z pracy, późnym wieczorem mam na to już zbyt duże problemy z koncentracją.

9. Czy zmieniłabyś coś w swoich blogowych początkach? Jeśli tak, to co?

Nic! Patrz pytanie 5 – zanim zaczęłam przygodę z blogowaniem, dałam sobie kilka miesięcy czasu na zastanowienie, jak ta przygoda miałaby wyglądać. Pisanie do szuflady, notowanie pomysłów, poszukiwanie szablonu, „podglądanie” innych blogerów… dzięki temu, mój blog jest dokładnie taki, jak sobie wymarzyłam 🙂

10. Wymarzony biznes, który chciałabyś prowadzić.

Gdybym wpadła na taki pomysł biznesu idealnego, to…. już pewnie by istniał, a ja bym była bogatą i odnoszącą sukcesy businesswoman 😀 póki co poszukiwania tego pomysłu wciąż trwają, a ja poza pracą na etacie próbuję swoich sił pomagając w rozwijaniu sklepu MATABA.

11. Kto jest dla Ciebie największą inspiracją w blogo/vlogo-sferze?

W zasadzie każda blogerka/bloger, którzy świetnie piszą, a do tego mają jakąś swoją pasję, są dla mnie inspiracją. O tych ulubionych (choć nie wszystkich – moja lista wartościowych miejsc w sieci ciągle się powiększa :)) pisałam tutaj: KLIK.

A teraz kolej na moje pytania:

 1. Największa wpadka. Sytuacja, w której dosłownie miałaś ochotę zapaść się pod ziemię. No, pośmiejmy się razem! 🙂
 2. Cecha, której w sobie nie lubisz i nad którą pracujesz.
 3. Idealny prezent urodzinowy. Co by Cię ucieszyło?
 4. Co jest dla Ciebie najlepszą motywacją?
 5. Ciemno, buro, ponuro i w ogóle wszystko idzie jakoś nie tak… jak sobie poprawiasz humor?
 6. Piosenka, do której masz sentyment.
 7. Jaką sławną osobę chciałabyś poznać osobiście i dlaczego?
 8. Jakie najgłupsze głupoty ostatnio Ci się śniły? 🙂
 9. Pytanie godne rozmowy kwalifikacyjnej: gdzie widzisz siebie za 10 lat?
 10. Sukcesy małe i duże. Z jakiego osiągnięcia jesteś dumna?
 11. Jaki film ostatnio obejrzałaś? Polecasz, czy raczej nie?

Nominuję autorki blogów, na które od dawna z przyjemnością zaglądam:

 1. Dr Lifestyle
 2. Króliczek Doświadczalny
 3. Nishka
 4. Kameralna
 5. Alchemia Kobiecości
 6. Marta Pisze
 7. Simplicite
 8. Bo ma być mrucznie
 9. Blog Czekolady
 10. One little smile
 11. Wyrwane z kontekstu

Dziewczyny (nominowane i nienominowane też, jeśli tylko macie ochotę!) – będzie mi bardzo miło, jeśli odpowiecie na przygotowane przeze mnie pytania. W komentarzu pod postem lub na Waszych blogach, jak wolicie 🙂 myślę, że to całkiem fajny sposób na bliższe poznanie swoich ulubionych blogerek/blogerów i jednocześnie okazja do odkrycia nowych inspirujących miejsc.

Zapraszam do zabawy!