O KOBIECOŚCI SŁÓW KILKA + konkurs!

Mniej mnie tu ostatnio i ten stan rzeczy utrzyma się jeszcze pewnie jakieś 1-2 tygodnie. Ale za to mam dla Was posta z niespodzianką 🙂 a temat mocno związany jest z dzisiejszym świętem. Na początek zacytuję fragment tekstu znalezionego dawno temu w Internecie, niestety nie znam jego autora:

„Kobiety maja siłę, która zdumiewa mężczyzn. Mają dzieci, przezwyciężają trudności, dźwigają ciężary, ale obstają przy szczęściu, miłości i radości. Uśmiechają się, kiedy chcą krzyczeć, śpiewają, kiedy chcą płakać, płaczą, kiedy są szczęśliwe i śmieją się, kiedy są zdenerwowane. Walczą o to, w co wierzą, sprzeciwiają się niesprawiedliwości, nie zgadzają się na „nie” jako odpowiedź, kiedy wierzą, że jest lepsze rozwiązanie. Nie kupią sobie nowych butów, ale swoim dzieciom tak. Idą do lekarza z przestraszonym przyjacielem, kochają bezwarunkowo, płaczą i cieszą się, kiedy ich dzieci osiągają sukcesy. Łamie się im serce, kiedy umiera przyjaciel, cierpią, kiedy tracą członka rodziny, ale są silne, kiedy nie ma skąd wziąć siły. Wiedzą, że objęcie i pocałunek może uzdrowić zranione serce. Kobiety są różnych wielkości, kolorów i kształtów. Prowadzą, latają, chodzą lub wysyłają ci maile, żeby powiedzieć, że cię kochają. Serce kobiety jest tym, co powoduje, że świat się kręci. Kobiety robią więcej niż to, że rodzą. Przynoszą radość i nadzieję, współczucie i ideały. Mają wiele do powiedzenia i do dania. Tak, serce kobiety jest zadziwiające.”

Zgodzicie się z powyższym? A może obraz kobiety na miarę naszej epoki jest zupełnie inny? Kult samej siebie, seksowne i aroganckie zołzy, wielofunkcyjne business women… co o tym myślicie?

Aby dodatkowo zachęcić Was do wymiany opinii, bardzo mi miło ogłosić konkurs, w którym macie okazję wygrać praktyczną eco-torbę. Na wiosnę będzie jak znalazł 🙂

ZASADY

– polub strony Anna at Heart i MATABA na facebooku;

– w komentarzu pod tym postem zamieść numer torby, którą chciałabyś otrzymać (zdjęcia poniżej);

– napisz, czym według Ciebie jest kobiecość. Co to znaczy, że o kobiecie mówi się „kobieca”? Jaki jest Twój ideał kobiecości? Kobiecość kiedyś i dziś – czy coś się zmieniło? Forma i sposób interpretacji dowolne, komentarze są Wasze!

NAGRODY

Nagrodą w konkursie jest wybrana bawełniana eco-torba:

246

WYNIKI

Konkurs trwa od 08.03. do 15.03.2015, wyniki zostaną ogłoszone do 18.03.2015 na facebooku. Wygrywa autorka komentarza, który najbardziej mnie… jeszcze nie wiem co 😀 może zaciekawi, wzruszy, rozbawi? Zwycięzcę poproszę o kontakt mailowy i podanie danych adresowych w celu wysyłki nagrody.

Przy okazji, gorąco zachęcam Was do zapoznania się z całą ofertą dostępną w sklepie MATABA.

A na koniec, wszystkie Kobietki: życzę i Wam i sobie wielu powodów do radości. Małych i dużych uśmiechów, dzięki którym po prostu chce się rano wstawać z łóżka. Z uśmiechem bardziej nam do twarzy!